O pielgrzymce

Nasza inicjatywa już od 1991 roku łączy wszystkich chcących podejmować trud pielgrzymowania do jasnogórskiego sanktuarium. Naprawdę wszystkich, bo choć zaczęło się od zaolziańskich Polaków, nasze szeregi rokrocznie zasila mnóstwo pątników z Polski oraz głębi Czech. Tych sześć, a dla niektórych siedem dni w drodze, to nie tylko okazja spędzenia aktywnie urlopu – to przede wszystkim czas duchowego wzrostu. Zacieśnianie kontaktu z Bogiem przez codzienne słuchanie Jego Słowa, głoszonych przez kapłanów konferencji, przeżywanie Eucharystii czy modlitwę różańcową. Jest to wreszcie czas odkrywania Jezusa w drugim człowieku, budowania wspólnoty, wzajemnego ubogacania się.
Od lat pielgrzymom pieszym towarzyszą także rowerowi oraz autokarowi. Wszystkie grupy spotykają się na Jasnej Górze, gdzie wspólnie przeżywają całonocne czuwanie przed obrazem Czarnej Madonny.

Jeśli rodzi się w Twoim sercu pragnienie, by w tym roku wyruszyć razem z nami – chodź! Będziemy zaszczyceni przyjąć Cię do naszej wspólnoty 🙂

W poniższych odnośnikach znajdują się linki do wszystkich ważnych informacji. Znajdziesz w nich co nieco o historii naszej pielgrzymki, o organizatorach, a wreszcie tegorocznej edycji, pielgrzymce rowerowej i autokarowej oraz konieczne dane kontaktowe.”